Ödüller

Her şirket ödül almaktan gurur duyar. Biz de. Ödüller başarının değerli güvenceleridir. Ancak, sırtımızı ödüllere dayamıyoruz. Aksine, her gün biraz daha iyi olmak için çaba göstermeye devam ediyoruz.

2015 yılında Sivantos, binax akıllı işitme cihazları ile bilim/ilaç/dental grubunun işitme kategorisinde Edison Gold Award ödülüne layık görüldü. 3,000’i aşkın üst düzey işletme yöneticisi ve akademisyen, adayların ürünlerini konsept, değer, verim ve etkililiğine göre değerlendirdi. Thomas Edison’un mirasına uygun olarak, “yenilik” ana kriterdir ve ödül sahipleri de ‘ezber bozan’ ürünleri, hizmetleri, mükemmellikleri ve liderlikleri ile nam salmışlardır.

2014 yılında, Siemens ürünlerimizin “Audio Moments” kampanyası  tıbbi ürünler kategorisinde COMPRIX Gold Ödülü‘ne layık görüldü. Bu ödül sağlık alanındaki kompleks içeriği yaratıcı tasarımla birleştirebilmiş  ve bunu başarılı bir şekilde müşteriye iletebilmiş kampanyaları onurlandırıyor. Bu ödüle 270,2ten fazla başvuru olmuş, The Gold Award bizimkini sınıfının en iyisi olarak tanımıştır.

Aynı yıl içerisinde Siemens ürünlerimiz Kore Uzman Marka Ödülü 2014 (Korea Master Brand Award)‘te işitme kategorisinde seçilmiştir. Kore Uzman Marka güvenilir markaları tüketici anketleri aracılığıyla seçen en seçkin ödüldür. Ayrıca  tüketiciler tarafından yürütülen online bir araştırmaya dayanmasıyla en tarafsız ödül olarak bilinir.

2013 yılında – ve üstüste 2. yıl – Siemens A.B.D.’de ulaşılabilir teknoloji alanında CES Yenilik ve Tasarım Mühendisliği Onur Ödülü Sahibi (CES Innovation and Design Engineering Honoree) ilan edildi. Las Vegas’taki The Consumer Electronics Show (CES) dünyadaki en büyük teknoloji ve elektronik bilimi ticareti gösterilerinden biridir. Kazanan ürünler kullanım kolaylığı ve ulaşılabilirlik sağlayan yenilikçi özellikleri baz alınarak seçildi. Diğer kriterler arasında mühendislik kalitesi, tasarım, ve piyasadaki diğer ürünlerle karşılaştırma yer aldı.

Ayrıca 2013’te Audio Service, Rixx G2 serisi için Red Dot Tasarım Ödülü (Red Dot Design Award )‘ü kazandı. Bu uluslararası ödül her yıl prestijli bir jüri tarafından mükemmel tasarım kalitesine sahip ürünlere verilir. 2013 yılında Red Dot Tasrım Ödülü’ne 70 ülkeden 16,000’den fazla başvuru oldu. Bu da 3 kategoriden oluşan (Ürün Tasarımı, Tasarım Konsepti ve İletişim Tasarımı) bu yarışı dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından biri yapıyor.

2013 yılında işitme cihazı premium ambalajımız için “Teknoloji” kategorisinde  Dieline Ambalaj Tasarım Ödülü ‘nü aldık. Bu yarışmada dünyanın en iyi tüketici ürünü ambalaj tasarımı ödüllendiriliyor. Geliştirdiğimiz,ayrıca cihazlar ve tüm aksesuarlar için depolama ünitesi olarak da kullanılabilen sunum kutusu, işitme cihazlarının yüksek değerini yansıtıyor.

2012 yılında, Alman Gelecek Ödülü (German Future Prize (Deutscher Zukunftspreis)) nü kazandık. Bu ödül Almanya’nın teknoloji ve inovasyon alanındaki en onurlu ödülüdür. Oldenburg Üniversitesi ile birlikte, bir araştırma grubu işitme cihazlarında iki kulağın da birbiriyle iletişimde olmasını sağlayan binaural işitme sistemi geliştirdi. Bu mekansal duymaya doğru önemli evrimsel bir adımı ve işitme kaybı yaşayanların hayat kalitesinde önemli bir gelişmeyi temsil ediyor.